S kadety jen jeden bodík - 24.10.2015

Tuto sobotu sehráli netoličtí volejbalisté jeden zápas s Českým reprezentačním týmem kadetů v Liberci. Ve kterém podlehli tomuto družstvu v pátém setu. Stalo se tak díky nepřítomnosti některých hráčů a značné nepozornosti, pramenící pravděpodobně s jistého podcenění tohoto mladého družstva.

Netolice x SCM-ČVS-KTI 2:3 (23:25, 25:19, 25:20, 24:26 a 14:16)

Úvodní část prvního setu byla dosti vyrovnaná a Netolice nemohli najít svůj rytmus. Pak, ale konečně odskakují a nutí domácí k oddechovému času (20:16). Svůj vybudovaný náskok však ztrácejí při servisu Jakuba Varouse, který pro své družstvo přidal pět bodu v řadě. Hosté tuto ztrátu nerozdýchali a trenér Jiří Zach měl za co své reprezentační družstvo pochválit. Do druhého setu již Netolice vešli o poznání lépe (10:3) a svůj vybojovaný náskok si pak drží až do koncovky setu. Celý set ukončoval František Reindl, který si odbyl celo-zápasovou premiéru na postu univerzála. Do úvodu třetího setu se po jisté nervozitě (10:12) hosté opět rozjeli a jejich pětibodový přírůstek při podání Jakuba Škody zastavuje až Jiří Zach oddechovým časem (17:20). Nejen v tomto setu se na smeči netolického družstva opět významně prosadil Tomáš Bartoš, který přidal mnohu důležitých bodů. Na několik posledních a rozhodujících míčů tohoto setu trenér Netolic Milan Holeček střídá, a na servis do koncovky posílá Ondřeje Macha, který svou dlouhou plachtou reprezentační kadety dosti potrápil. Netolickému družstvu se tak vrátila pohoda do tváří a vypadalo to na příslib rychlému konci. I přesto, že celou první polovinu setu tahali za delší konec, v druhé polovině zbytečně navýšili několik chyb v řadě. A právě toto je stálo ztrátu vydobyté pohody (20:21). Koncovku sice otočili ještě ve svůj prospěch 24:23. Ale zbytečnou chybou ztratili výhodu podání a jejich úsměv jim definitivně vzal svou plachtou opět Jakub Varous. Poslední rozhodující set byl doslova jako na houpačce.  Nejprve chytře zastavuje hru Jiří Zach již za stavu 4:2 a hned za ním si i Netolice vybírají oddechový čas (5:7). Pak došlo k vyrovnání na 8:8, ale reprezentační družstvo se dostává na vlnu 9:11 a s vidinou první možné výhry je k nezastavení.  Jejich sen ještě na chvilku narušují hosté (13:12), ale ti i v této koncovce chybovali a zcela zbytečně ztratili dva body do tabulky.

Na příští již standardní dvou utkání odjedou Netolice tuto sobotu do pražských Modřan. Doma se tak představí až v listopadu a to proti aktuálně prvnímu družstvu tabulky z Ústí nad Labem – VK Slovan Chabařovice.