Mladá Boleslav doma - 17. a 18. kolo

Volejbal Netolice - zápas Netolice x Mladá Boleslav (14.12.2013)

Tuto sobotu odehráli netoličtí volejbalisté dva zápasy s VK Mladé Boleslavi, která se v této sezóně pere o první příčku s družstvem Turnova. Mladá Boleslav přijela do Netolic oproti loňské sezóně posílena o Marka Dlouhého s extraligového oddílu Benátek nad Jizerou. V ranním zápase netoličtí jejich tlak neustáli, ale odpolední zápas již vyhráli. Po 18ti odehraných kolech jsou tak po první polovině soutěže na pátém místě. A drží si kladnou výherní bilanci (11 výher a 7 porážek). Po prvním setu odpoledního zápasu uctili hráči i diváci minutou ticha památku zesnulého Rudolfa Bolech, jedno ze zakladatelů volejbalového oddílu v Netolicích.

První zápas – Netolice x Mladá Boleslav – 0:3 (23:25, 21:25 a 16:25)

Do obou zápasů nastoupilo domácí družstvo, bez zraněného nahrávače Jaroslava Matyse a tak oba zápasy měl na bedrech Jan Suchý. Samotný začátek duelu vypadal pro domácí velice slibně (5:2), ale již první technický čas ukázal, že to dnes zadarmo opravdu nebude (7:8). Hostující družstvo se do netolických volejbalistů pustilo a prvním oddechovým časem je zastavuje až jejich trenér (9:13). Druhý oddechový čas za stavu 20:21 přinesl očekávané otočení podání a bylo srovnáno 21:21. Mladá Boleslav však odskakuje o dva body a ty udržela až do koncovky. Velice podobný průběh měl i následující set, ve kterém netolickému družstvu nepomohlo ani střídání ani oddechové časy (15:18 a 18:22). Koncovka opět patřila hostujícímu družstvu. Ve třetím setu se blýskalo na lepší časy (7:5), ale během chvilky tomu bylo úplně jinak (8:11) a k zastavení soupeře nepomohl ani druhý oddechový čas za stavu 11:19. Mladá Boleslav vyhrává hladce 3:0 a na chvilku se opět dostává do vedení průběžného pořadí.

Druhý zápas – Netolice x Mladá Boleslav – 3:2 (19:25, 17:25, 25:14, 25:19 A 15:12)

První set přináší obdobné schéma jako ranní utkání. Technické časy 8:7 a 13:16 a oddechové časy domácího družstva 9:11 a 13:18. A co hůř za stavu 19:23 se zranila opora netolického útoku Luděk Filip. Ve druhém setu opět ke změně nedochází a oddechové časy ani střídání na vývoji setu nic nezmění. Před koncovkou setu přichází další zranění na straně domácích a za stavu 13:17 Zbyňka Barona na postu libera střídá Roman Vácha. Skutečný zvrat celého utkání, ale přichází až po zranění Petra Hokeše na straně Mladé Boleslavi (8:11), po kterém hostující družstva ztrácí svou oporu na přijmu. Aktuální sestava domácích - nahrávka J. Suchý, smeč O. Mach a D. Tříska, univerzál P. Šanda, na bloku J. Škoda s L. Holečkem společně s liberem R. Váchou pak otáčí skóre setu ve prospěch domácích. V nezměněné sestavě vstupují netoličtí volejbalisté i do čtvrtého setu ve kterém v koncovce (22:18) pojišťují své vítězství posílením obrany na síti – na hřiště přichází Ondřej Jileček a svým blokem pomáhá k vítězství. Průběh pátého setu dobře vystihují oddechové časy  obou družstev: nejprve hostující družstvo 7:3, domácí 8:6, opět Mladá Boleslav 11:8 a na konec Netolice 13:12. V úplném závěru pak domácí nezaváhali a vítězí.

Druholigový volejbal čeká přestávka po které se Netolické družstvo představí 19.1.2014 na palubovce VK Jirkov –Ervěnice. Svým divákům se opět předvede až 18.1.2014 a to v duelu s TJ Spartak Modřany.