Jablonec venku - 11. a 12. kolo

Volejbal Netolice - zápas Jablonec nad Nisou x Netolice (16.11.2013)

Netoličtí volejbalisté odjeli na svůj další druholigový zápas do haly TJ Bižuterie Jablonce nad Nisou. I přes nachlazení některých hráčů a několik léčených zranění se tým chystal přivést domů nějaké body. Domácí tým však plně zúročil své léty nasbírané zkušenosti a oba zápasy bez zaváhání vyhrál. Přes již zmiňovaná zranění a nachlazení bylo jasné, že hráči Netolic nepojedou úplně na plný plyn. Ale ke všemu pak na celý tým doslova „padla deka“ a takměř nic nefungovalo. Trápení ze základními volejbalovými činnostmi se přelévalo z místa na místo a nebralo konce. Snad každý Netolický hráč pak v šatně přiznal, že by tento den nejraději vymazal ze své paměti. Domácí tým se po této relativně snadné výhře přesunul do čela tabulky na kterém v loňské sezóně i skončil.

První zápas – Jablonec nad Nisou x Netolice – 3:0 (27:25, 25:21 a 25:16)

Jíž samotný vstup do utkání se nezdařil. Začínající trápení přerušil první technický čas 8:3. V té době snad ještě každý věřil, že se Netolice rozjedou a předvedou svůj standardní výkon. Místo toho přichází jejich první oddechový čas (11:4) a čas na střídání a zkoncentrování. Konečně se hostujícímu týmu začíná dařit servis a srovnává skóre na 16:16. Ve vypjaté koncovce (23:23, 24:23, 24:24, 24:25, 25:25, 26:25) však nakonec domácímu týmu podléhají 27:25. Vše nasvědčovalo tomu, že netoličtí volejbalisté jsou zpět a konečně začnou skóre zápasu otáčet na svou stranu. Do prvního technického času jdou s ještě jen s jedno bodovou ztrátou, ale jablonečtí velmi pečlivou hrou dál navyšují své body. Ve druhém technickém čase (16:12), byl domácí tým ještě na dohled ,ale pak přišla již zmiňovaná „týmová deka“ a za stavu 19:12 přerušuje hru trenér Netolic. Nepomáhají střídání, změna hry ani druhý oddechový čas 22:17. Netolice se v koncovce ještě snaží skóre srovnat, ale domácí je k ničemu nepouští a vyhrávají i druhý set (25:21). Úplně jiná sestava, ale úplně stejný obraz tak se dá shrnout i třetí a pro netolické hráče i poslední set v tomto duelu. Technické časy 8:5 a 16:12 a spoustu trápení i přes další střídání ukončuje oddechový čas hostujícího týmu 21:15. Další pokus o nějakou změnu, ale nic, jen oddechový čas 23:15 a ukončení setu (25:16). Pro domácí oprávněná radost, ale pro netolické hráče je čas na sprchu a vymazání tohoto zápasu z jejich hlav před odpoledním střetnutím.

Druhý zápas – Jablonec nad Nisou x Netolice – 3:0 (25:14, 25:22 a 25:19)

Hned vstup do prvního setu ukázal, že se pro Netolice nic nezměnilo – první oddechový čas je za stavu 8:4. Domácí tým je na koni a cítí možnost ujmout se v průběžném pořadí prvního místa další snadnou výhrou. Naopak hostující tým se více a více utápí a nikdo včetně trenéra nemá na tento stav lék. Jablonec tak velmi snadno vítězí 25:14 a utrápení netoličtí hráči sbírají veškerou možnou sílu na důstojnou odvetu. Do druhého setu tak nastupuje další upravená sestava a až do koncovky setu se drží o několik bodů za domácím týmem. Technické časy – 8:6 a 16:12 ještě dávaly nějaké místo pro případnou změnu, ale ta nepřišla. Oddechový čas za stavu 24:21 tak byl již jen přerušením hry, které sice přineslo jeden bod, ale ten na výhru nestačil. Netolice nemají již co ztratit a z posledních psychických sil se snaží soupeři vzepřít. Vstup do třetího setu se vydařil, ale ještě do technického času domácí otáčí skóre na 8:6. Netolice nechtějí nechat  Jablonec příliš odskočit a tak zastavují hru oddechovým časem (14:11). Po vydařené sérii podání je zastavují domácí svým prvním oddechovým čase v tom to duelu (17:14). Tímto oddechovým časem přerušuje domácí družstvo slibně se rozjíždějící Netolice a nutí je k dalšímu oddechovému času za stavu 20:15. Netolice již nemají od kut brát a i třetí set prohrávají 25:19.

I přes dvě prohry si netoličtí volejbalisté stále drží pozici ve středu průběžného pořadí. Nyní mají dva týdny na do vyléčení všech zranění a nachlazení, ale i na fyzickou regeneraci. Příští domácí střetnutí bude až na konci listopadu a to s volejbalisty z TJ Jiskra Domažlice. V tomto příštím duelu jsou Netolice papírovým favoritem tak snad 30. listopadu v domácím prostředí a se svými diváky nezaváhají a připíšou si do průběžného pořadí další body. Zveme tak všechny příznivce volejbalu do netolické haly v již známém čase a to na ranní zápas od 10.00 a na odpolední od 14.00 hodin.