Doma s Chabařovicemi plný bodový zisk - 7.11.2015

Netoličtí volejbalisté v domácí hale dvakrát porazili aktuálního lídra letošní sezóny VK Slovan Chabařovice z Ústí nad Labem. Za jejich vítězstvím stojí především dvě věci.  První je návrat smečařské formy Davida Třísky, který doposud nepodával výkon, na který od něj bylo nejen družstvo, ale i fanoušci zvyklí. Druhou byla až neuvěřitelně fantastická divácká kulisa, kterou tentokrát družstvu přichystali jejich věrní fanoušci. Díky tomuto pomyslnému sedmému hráči na hřišti udrželi Netolice hosty pod kontrolou a v burácející hale získali šest velmi důležitých bodů.

Netolice x Chabařovice 3:0 (25:13, 25:22 a opět 25:22)

Netoličtí hráči se ve své hale blýskli tvrdým servisem a posílali poprvé hosty na lavičku za stavu 8:4 a vzápětí je donutili vzít si i oddechový čas (11:4). Při hvizdu do druhého technického oddechového času byl stav již 16:7 a hosté se jen marně snažili zvrátit aktuální vývoj. Ve druhém setu připravil Jan Suchý z pozice nahrávače divákům malou lahůdku, když posílá na padající blok Davida Třísku za zadní zóny pipem (8:6). V prostřední části setu Netolice polevily a hosté je téměř dotáhli (14:12), ale pravděpodobně zlomové dva body tohoto setu přinesl Jaroslav Žáček. Nejprve jednoblokem zastavil výborně útočícího Jana Procházku a pak smečí vrací domácí zpět do hry na 16:12. O několik minut později si však netoličtí volejbalisté vybrali svou černou chvilku z 19:14 je to rázem 21:20. Vše však odvrátil David Tříska (22:20) a Netolice jsou opět zpátky. Domácí tlačeni svými diváky jsou na vlně a Jan Suchý startuje jejich rozjezd esem na 3:0 a následně Petr Šanda přes dvojblok (6:3). Ale hosté ukázali, proč vedou letošní tabulku a srovnávají na 12:12 a zbytek setu až do 22:22 se hraje o vše. Ale i zde podrželi diváci svůj tým a za velmi hlučného fandění doslova přeřvali hosty, kteří ztratili svou nabytou koncentraci.

Netolice x Chabařovice 3:1 (20:25, 25:21, 25:23 a  opět 25:23)

Po poměrně vyrovnaném úvodu prvního setu (10:10) se díky velmi tvrdému servisu hostů z rukou Jana Procházky domácí trochu topili. Pak začínají chybovat na servisu a právě těchto osm zkažených podání je stálo ztrátu úvodního setu. Ale již začátek druhého setu přináší diváky oceněnou změnu, to když Lukáš Holeček a Petr Šanda svým dvojblokem posílají Chabařovice na lavičku (8:2). Rozjezd domácích svým podáním zastavil opět kdo jiný než Jan Procházka, kterého zastavil svou smečí až kapitán domácích Ondřej Mach (10:6). Vše vypadalo dle scénáře psaného domácím družstvem (19:14), ale v tom přišel obrat a hosté srovnali na 19:19. Netolice však vystřídaly a Jaroslav Matys, slovy: „přišel, viděl, zvítězil“ svým servisem a změnou tempa hry doslova srovnal se zemí chabařovické sebevědomí. Svým výkonem si vynutil svou pozici na hřišti do dalšího setu, a když se dostal na servis (10:9) hned pokračoval se svým započatým dílem (eso 13:9) a zastavil jej smečí až Jan Procházka (16:10). Když na 23:14 dostal Lukáš Holeček středem sítě nahrávku za hlavu na bez blok, a jeho smeč jak se patří zazvonila o palubovku, vše vypadalo na rychlý konec. Vidina jednoznačného vítězství však svázala ruce mnoha hráčům Netolic a Chabařovice ucítily svou šanci. Netolice utekly hrobaři z lopaty až smečí Davida Třísky za stavu 23:23 a set dokončil svým servisem opět Jaroslav Matys. Obě družstva věděla, že následující set rozhodne vše a tak se bojuje o každý míč (Jakub Škoda esem 15:15, oddechový čas hostů 21:21, smeč Ondřeje Macha (23:23). Na poslední míče tohoto duelu dostal důvěru chabařovický Jan Procházka, který nejprve narazil na neprostupnou stěnu připravenou Lukášem Holečkem a Petrem Šandou a poslední míč tohoto zápasu poslal do autu.

Tuto sobotu odjedou Netolice na palubovku TJ Bižuterie Jablonec nad Nisou. I přes nabyté sebevědomí to nebudou mít jednoduché, protože se již nyní ze zápasu omluvili dva klíčoví hráči. Mají před sebou dva tréninky na doladění plánované změny sestavy, tak věřme, že vše zvládnou a přivezou nějaký ten další bod do průběžného pořadí.