Doma s Chabařovicemi 3 body - 21.1.2017

Poloviční zisk netolických volejbalistů

Ve volejbalové druhé lize se Netoličtí utkali v přímém souboji o čtvrtou příčku s Chabařovicemi. První vzájemný souboj vyhráli, odvetu však již nezvládli, a tak zůstávají v tabulce na pátém místě..

Netolice – Chabařovice 3:0 (23, 22, 23). Mužem prvního zápasu se stal F. Reindl, který na postu univerzála nahradil chybějícího J. Škodu a uhrál téměř vše, na co sáhl. Druhým tahounem byl D. Tříska, jehož nekompromisní smeče přidávaly další potřebné body. První odskok si domácí vybudovali po spolupráci J. Suchého a J. Kaliny na středu sítě (11:8). Po esu z rukou L. Holečka (20:15) již vypadal set pod kontrolou Netolic, ale hosté zatlačili a stav srovnali na 23:23. Diskuzi o vítězi prvního setu však ukončil D. Tříska. Před půlkou druhého setu donutili domácí soupeře k oddechovému času (12:7). Svůj náskok si udrželi až do stavu 19:15 a přispělo k tomu jak eso O. Macha, tak blok i smeč L. Holečka. I v tomto setu před koncovkou hosté vyrovnali (21:21), ale tentokrát jim Netolice již nenechaly tolik prostoru pro další rozjezd. Chabařovičtí věděli, že ztráta dalšího setu znamená konec duelu a od začátku tlačili na pilu. Snažili se vybudovat potřebný náskok (6:8), ale domácí srovnali (9:9). Posledním místem tohoto setu, kdy měli hosté nadvládu, byl stav 14:16. Ve vyrovnané koncovce přispěli k zisku cenných bodů i J. Matys (22:22), nebo svým servisem T. Bartoš (23:23). Poslední tlak Netolic již hosté neustáli a domácí si došli pro své tři vítězné body.

Netolice – Chabařovice 0:3 (-18, -25, -20). Z odvety se omluvil D. Tříska, kterého se nepovedlo adekvátně nahradit. Jeho smeče, které mnohdy ukončovaly výměny Netolic, rázem chyběly, a tak byli hosté na koni. Asi nejvíce jim svou smečí pomohl odchovanec Ústí nad Labem P. Pěkný. Oslabení útoku domácích možná nejlépe ukázala i koncovka posledního setu, kdy hosty téměř dotáhli na 19:21, ale pak již nebyl nikdo, kdo by stav setu otočil.

Druholigový volejbal čeká přestávka, po které pojedou Netolice na palubovku třetího celku TJ Praga.

1. Domažlice 17 3 0 4 63:26 57
2. Česká Lípa 12 7 1 4 62:34 51
3. Praga Praha 10 4 6 4 57:42 44
4. Chabařovice 10 2 4 8 47:47 38
5. Netolice 8 3 5 8 46:49 35
6. Slavia Plzeň 7 5 1 11 46:50 32
7. Jirkov – Ervěnice 6 4 3 11 41:53 29
8. Modřany 4 6 4 10 45:58 28