Chabařovice venku - 7. a 8.kolo

Volejbal Netolice - zápas Chabařovice x Netolice (2.11.2013)

Netoličtí volejbalisté odjeli na svůj další druholigový zápas do haly TJ Slovanu Chabařovice. Vítězství v této hale se váží zlatem, posuďte sami její bilanci. V loňské sezóně zde Chabařovice z 18 odehraných zápasů prohráli jen dvakrát jednou s loňským vítězem (Jablonec nad Nisou) a podruhé s Turnovem, který obsadil příčku těsně pod nimi na třetím místě. Dvě prohry v posledním domácím zápase s tehdy předposledními Domažlicemi nelze do této statistiky počítat, šlo již o vypuštění ze strany domácích, kteří již na vítězství v loňské sezóně dosáhnout nemohli. Netoličtí do prvního zápasu vlítli a chtěli tuto statistiky prolomit a málem se jim to i povedlo. Těsná prohra v pátém  setu znamenala alespoň jeden bod do průběžné tabulky. Ve druhém zápase se nezdařili koncovky a domácím tak podlehli již po třech setech.

První zápas – Chabařovice x Netolice – 3:2 (21:25, 25:17, 25:23, 23:25, 15:12)

Do prvního zápasu nastoupil nejmladší možný výběr netolického kádru: nahrávka - Jaroslav Matys, blok – Jakub Škoda a Lukáš Holeček, smeč – David Tříska a Jan Filip, univerzál – Petr Šanda a na postu libera se střídali Zbyněk Baron a Roman Vácha. Netolické mládí nebylo k zastavení a tak si domácí brali svůj první oddechový čas za stavu 15:18. Po střídání netolického týmu za stavu 19:22 ( na hřiště přichází Ondřej Mach na posílení pole) se je ještě soupeř snaží zastavit dalším oddechovým časem (19:23). Hostující tým se ale nedá zastavit a vyhrává první set. Do druhého setu nastupují netoličtí ve stejném složení, ale po předchozí výhře přichází obrat ve vývoji skóre a soupeř se ujímá vedení. Hostující tým reaguje střídáním nahrávačů za stavu 9:4 (na hřiště přichází Jan Suchý). Ale tlak domácích nepřestává a trenér netolického družstva si bere oddechový čas (12:6). Po zkoncentrování se netoličtí přibližují k soupeři a ten si bere svůj oddechový čas za stavu 15:12. Hostující tým dotahuje skóre až na 15:14, ale pak soupeř znovu odskakuje a nezastavuje ho ani oddechový čas netolických za stavu 22:16. Nepomáhá ani další střídání na posílení příjmu (opět přichází Ondřej Mach) a druhý set končí vítězstvím domácích. Třetí set přináší vyrovnaný stav setu až do jeho první poloviny. Oddechovým časem za stavu 19:16 zastavují netoličtí rozjezd Chabařovického družstva a posílením pole po střídání opět přibalují několik bodů na svou stranu. Druhý oddechový čas hostujícího týmu přichází (22:19) a jejich soupeř zastavuje jejich slibný start do koncovky svým oddechovým časem (23:21). Netolice si však jdou pro svůj druhý vyhraný set a nutí soupeře k dalšímu oddechovému času 23:23. Poslední balóny této dramatické koncovky však družstvu Netolic nevychází podle jejich představ a soupeř odchází z hřiště s druhým vyhraným setem. Do čtvrtého setu Netolice střídají na smeči a na hřiště přichází Luděk Filip. Posílený útok netolického družstva nutí chabařovické volejbalisty k prvnímu oddechovému času 2:5. Pro uklidnění hry pak přichází i na straně hostujícího týmu (8:11). V dramatické půlce tohoto setu doslova tečou nervy a domácí dostávají za stavu 9:12 napomenutí. Ale ani netoličtí nejsou úplně koncentrováni a tak jejich trenér zastavuje hru druhým oddechovým časem za stavu 12:12 a do hry opět přichází Ondřej Mach. Druhý oddechový čas domácích za stavu 21:24 je již jen poslední pokus o zastavení hostujícího týmu, který si však výhru čtvrtého setu již nenechá ujít. Do velmi vypjatého, vyrovnaného a opět dramatického pátého setu nastupují netoličtí ve stejném složení jako v předešlém setu. A opět jim lépe vychází vstup do setu a domácí reagují oddechovým časem – stav 4:6. Ke stejnému kroku přistupuje za chvilku i trenér netolického družstva (10:8) a následně opět domácí za stavu 10:11. Poslední oddechový čas chabařovických následuje (13:12) a na další zastavení hry jsou již možná jen střídání. Netoličtí toho využívají (14:13), ale rozpumpované domácí družstvo nechce ztratit svou neporažitelnost v domácí hale a v ranním zápase vítězí.

Druhý zápas – Chabařovice x Netolice – 3:0 (25:23, 25:23 a 25:23)

Odpolední zápas přinesl podobné drama na chabařovické palubovce jako ranní zápas. Netoličtí nastupují v trochu obměněné sestavě: nahrávka - Jaroslav Matys, blok – Jakub Škoda a Ondřej Jileček, smeč – David Tříska a Ondřej Mach, univerzál – Petr Šanda a na postu libera se střídali Zbyněk Baron a Roman Vácha. Do první poloviny setu je stav vyrovnaný 13:13. Pak se domácí snaží odskočit a netoličtí reagují oddechovým časem (18:14). a v koncovce setu i druhým za stavu 24:20. Po uklidnění hry na straně netolického týmu zastavují hru domácí 24:23. Hostující tým, ale neustojí tíhu koncovky a prohrává první set nejtěsnějším možným způsobem (23:25). Druhý set je obdobou toho prvního jen s posílením smeče na straně Netolic přichází Luděk Filip. První zastavení hry přichází ze strany domácích za stavu 11:15. Koncovka druhého setu však patří podání z rukou chabařovického Petra Černého, kterého se nedaří zastavit. Nepomůže oddechový čas 19:21, ani střídáním nahrávačů (20:21 – přichází Jan Suchý) a nepomáhá ani druhý oddechový čas 21:21. Dramatickou koncovku ještě přerušuje hostující tým střídáním 24:23 na hřiště přichází opět Ondřej Mach, ale ani toto střídání již domácí nezastavuje a opět vyhrávají těsně 25:23. Do třetího setu nastupuje za netolické družstvo nahrávač Jan Suchý a na blok se vrací Lukáš Holeček. Jako v předchozích dvou setech jde o vyrovnaný výkon z obou stran (6:6, 8:8 a 9:19). Až od tohoto stavu se skóre začíná přesouvat na stranu domácího týmu a Netolice zastavují oddechovým časem za stavu 22:20. Jejich soupeř přidává další bod 23:20 a hostující tým reaguje střídáním smečařů „Filip střídá Filipa“ (na hřiště přichází Jan Filip za Luďka Filipa). Střídání slaví svůj úspěch a nyní Chabařovice zastavují rozjíždějící se netolické volejbalisty za stavu 24:23. Poslední balón odpoledního zápasu však patří domácímu družstvu a netoličtí prohrávají i třetí set stejným poměrem balónu a to 25:23.

S trochou smůly v koncovkách tak přivážejí netoličtí volejbalisté domů jen jeden bod který však na konci sezóny může být tím rozhodujícím. Příští sobotu svedou další domácí dvou-utkání tentokrát s nováčkem letošní sezóny družstvem ze Sokolova. Zveme tedy všechny příznivce volejbalu do netolické haly 9. listopadu jako vždy od 10.00 a od 14.00 hodin. Snad budou mít netoličtí doma více volejbalového štěstíčka a vrátí se zpět do horní části průběžného pořadí.