3 body z Jirkova 10.10.2015

Na svůj další dvojzápas odjeli netoličtí volejbalisté tentokrát do Chomutova na palubovku volejbalového klubu VK Jirkov-Ervěnice. Kde jim hned ranní zápas vyšel, a domácí si ukořistili jen jediný set. V druhém duelu se však vše otočilo a s jedním vyhraným setem odcházeli pro změnu volejbalisté Netolic. Přitom v koncovce čtvrtého setu měli jasně nakročeno k jeho vítězství (21:17 nebo 24:22) a mohli si tak vynutit pátý rozhodující set. Tento tak blízký cíl jim doslova před očima ukradl velmi zkušený a v družstvu domácích nejstarší hráč Vilém Hubka. Muž, který v roce 2006 jako hráč, ale i vedoucí mužstva TJ Veros Chomutov, dovedl svůj tým do první ligy. Bez jakýchkoliv rozpaků vstal z lavičky, vystřídal a poslal čtyři podání křížem přes celé hřiště až na hranici pomezní čáry, které uhasily veškeré zbylé naděje netolických hráčů.

Netolice x Jirkov-Ervěnice 3:1 (25:22, 25:23, 15:25 a 25:21)

Úvodní části prvních dvou setů byli ze strany Netolic dosti rozpačité, v obou prohrávali 3:7. Střední části setů pak divákům přinesli poměrně vyrovnaný volejbal. Rozhodující se ukázaly obě koncovky, v té první byl klíčový čapnutý balón po domácím útoku středem, pod který si lehnul Zbyněk Baron. Koncovku druhého setu (na 23:20)rozhodoval netolický Peter Šanda, který byl rozhodně nejproduktivnějším hráčem tohoto duelu. Na třetí set, ve kterém hostům Daniel Kaiser nasázel šest bodů servisem až na 4:10, by jistě celé družstvo rádo zapomnělo.  I přesto, že Roman Vácha, který tentokrát zastával i roli trenéra, vystřídal úplně všechny hráče, nic nepomohlo. To hned v úvodu čtvrtého setu se nahrávač Jan Suchý blýskl, když poslal Tomáše Bartoše na bez blok, který bez váhání a nekompromisně připsal dva důležité startovací body. Rozjezd Netolic, zastavují domácí oddechovým čase (11:7), ale ty po smeči Davida Třísky (19:14) svůj odskok stále udržují a vzápětí ranní zápas ukončují svým vítězstvím.

Netolice x Jirkov-Ervěnice 1:3 (23:25, 25:21, 20:25 a 24:26)

Na úvod prvního setu dostali netoličtí volejbalisté první lekci od Viléma Hubky (3:10). Jehož podání zastavuje rybičkou z příjmu až Tomáš Bartoš, který hned následnou smečí jeho kralování definitivně ukončil (4:10). Od té chvíle se domácímu družstvu nedaří tento náskok udržet a Netolice si berou bod po bodu zpět až na 22:22. Koncovka setu však opět patří domácím a bylo co dohánět. Následný set vypadal svým průběhem velmi podobně (z 6:12 na 21:21), ale pak přišel na smeč Jaroslav Žáček a s Jakubem Škodou na bloku set otočili ve prospěch hostů. Ve třetím setu jakoby netoličtí hráči ztratily dech a Jirkov si bez zaváhání set bere ve svůj prospěch (1:5, 10:16 a 18:23). Ve čtvrtém setu již opět obě družstva bojují o každý míč a set je od začátku až do svého konce vyrovnaný (6:6, 16:16 a 22:22). Když pak na podání přišel netolický Jan Suchý a přidal dva body na 24:22, většina hráčů se již viděla v pátém setu. Ale to se na lavičce domácích Vilém Hubka rozhodl, že je čas na druhou lekci, vystřídal a zpoza zadní čáry set chladnokrevně ukončil.

Netolice si tak připsaly  jen další tři body do tabulky a je čas se již soustředit na druhý domácí zápas. Tuto sobotu boudou v netolické hale hostit nováčka letošní sezóny VK Karlovarsko B. Všichni diváci se tak mohou již nyní těšit na dva další zápasy a to tradičně od 10:00 a na odpolední od 14:00.